Olimpiade

 

LISTA ELEVILOR PREMIANȚI PENTRU ANUL ȘCOLAR 2018-2019

LA CONCURSURILE ȘI OLIMPIADELE ȘCOLARE

CONCURSUL INTERJUDEȚEAN DE MATEMATICĂ

SEVER AUREL GROZEFAZĂ INTERJUDEȚEANĂ

18-20 MAI 2018- BECLEAN

CAEN 24986 / 22.01.2018

                               (conform ANEXA nr. 6 la OMEN nr. 3016/09.01.2019, poz 5 )

                                                                                                                       

  1. Rus Gabriel Ioan4 CPREMIUL I
  2. Bolbos Cristian 3 A MENȚIUNE
  3. Tîrlișan Tudor3 AMENȚIUNE
  4. Țiganetea Răzvan3 CMENȚIUNE
  5. Bolbos Daniel5 BMENȚIUNE
  6. Izvoran Ștefan 6 AMENȚIUNE
  7. Lușcan Alexandru7 APREMIUL III
  8. Marian Alexandru7 AMENȚIUNE
  9. Gonda Bogdan8 CPREMIUL II

CONCURSUL NAȚIONAL DE PROTECȚIE CIVILĂ

Prietenii Pompierilor

(conform OMEN nr. 3076 / 17.01.2018, Anexa 5, poziția 77)

FAZA JUDEȚEANĂ– 11 mai 2018, Bistrița

Echipa fete – locul I

  1. Bonchiș Alexandra8A
  2. Dumitru Mihaela7A
  3. Frișan Alexandra8A
  4. Hognogiu Anamaria8A
  5. Iuga Andreea8A
  6. Lari Natalia7A
  7. Motofelea Simona 8A
  8. Mureșan Andreea8A
  9. Petruș Alessia7B
  10. 10.Zinveli Patricia8A

                                   

Echipa băieți – locul II

  1. Bahrin Alexandru7B
  2. Brezoi Raul7B
  3. Buhai Alex7B
  4. Burdeți Vlad8A
  5. Csillag Akos7B
  6. Fetti Denis7B
  7. Lușcan Robert8A
  8. Marian Alexandru8A
  9. Oltean Cristian8A
  10. Urs Gabriel6A

CONCURSUL NAȚIONAL DE PROTECȚIE CIVILĂ

“Cu viața mea apăr viața” (echipaj)

(conf. OMEN nr. 3076 / 17.01.2018, Anexa 5, poziția 77)

FAZA JUDEȚEANĂ– 18 mai 2018, Bistrița

Locul II

  1. Bahrin Alexandru7B
  2. Burdeți Vlad8A
  3. Csillag Akos7B
  4. Oltean Cristian8A 

CONCURSUL NAȚIONAL

Educație rutieră – educație pentru viață

25.05.2018

(OMEN 3076 / 2018, Anexa 5, poziția 93)

Locul I

  1. Motofelea Simona
  2. Ban Denis
  3. Oltean Cristian
  4. Dan Sofia

CONCURSUL NAȚIONAL

Educație rutieră – educație pentru viață

08.07-11.07.2018

(CAEN 2019, Anexa 7, poziția 13)  

ETAPA NAȚIONALĂ

   Locul II

  1. Motofelea Simona

CUPA DHS

Îndemânare pe biciclete   Bistrița 20.05.2018

( Ordinul MEN 3076/17.01.2018, Anexa 5, poziția 21)

ETAPA JUDEȚEANĂ –

Mențiune:

Echipaj 1

  1. Motofelea Simona
  2. Oltean Cristian
  3. Bahrin Alexandru
  4. Dan Sofia

Mențiune:

Echipaj 2

  1. Bonchiș Alexandra
  2. Csillag Akos
  3. Dumitru Mihaela

CONCURSUL NAȚIONAL DE FIZICĂ

Universul EinsteinFAZĂ NAȚIONALĂ

12-14 octombrie 2018

CAEN 2018, Anexa 6, poziția 275 bis

(conform OMEN 3210 / 15.02.2018)

Izvoran-Oltean Ștefan Petru                             7 A    PREMIUL II

Izvoran-Oltean Ștefan Petru                             7 A    PREMIUL SPECIAL DIN PARTEA JURIULUI

Bonchiș Alexandra                                           8 A    MENȚIUNE

CONCURSUL INTERJUDEȚAN DE MATEMATICĂ

“Sigma”, Sighetul Marmației, 03.10.2018

CAER – poziția 2115 / avizat MEN - 2018)

                                                            FAZĂ INTERJUDEȚEANĂ

Rus Gabriel                                                       5 C    PREMIUL II

Bolbos Daniel                                                   6        MENȚIUNE

Fodorca Rareș                                                   7        MENȚIUNE  

Izvoran Ștefan                                                  7 A    MENȚIUNE  

Bârsan Ionuț                                                      8        MENȚIUNE

Lușcan Alexandru                                             8        MENȚIUNE

Marian Alexandru                                             8 A    MENȚIUNE

Nistor Ana                                                        4 A    PREMIUL II

Tîrlișan Tudor                                                    4 A    MENȚIUNE

Bolbos Cristian                                                 4 A    MENȚIUNE

Țiganetea Răzvan                                             4 C    MENȚIUNE

Șutia Mihai                                                        4 C    MENȚIUNE  

CONCURSUL INTERJUDEȚEAN DE MATEMATICĂ

“Matematica, de drag”, Bistrița, 17.11.2018

( conform ANEXA nr. 6 la OMEN nr. 3016/09.01.2019 poz. 58)

FAZĂ INTERJUDEȚEANĂ

Rus Gabriel                                                       5 C    MENȚIUNE

Tănase Irina                                                       5 C    MENȚIUNE

Bolbos Daniel                                                   6        MENȚIUNE

Izvoran Ștefan                                                  7 A    MENȚIUNE

                                                                         

CONCURSUL NAȚIONAL DE MATEMATICĂ

“Lumina Math”, 24.11.2018

(CAEN3016/09.01.2019, Anexa 5, poziția 108)

FAZĂ NAȚIONALĂ

Rus Gabriel                                                       5 C    PREMIUL II

Izvoran Ștefan                                                  7 A    PREMIUL III

Marian Alexandru                                             8 A    PREMIUL III

Bârsan Ionuț                                                      8 B    PREMIUL III

Andrei Alin Răzvan                            3A       PREMIUL II

  1. Greabu Emanuel3 APREMIUL III
  2. Zăgrean Tania Ioana3 AMENȚIUNE
  3. Buzilă Alexandra Maria3 AMENȚIUNE
  4. Fazakas Andrei2 APREMIUL I
  5. Grosariu Adrian2APREMIUL I
  6. Moldovan Denisa2 APREMIUL III
  7. Bușcoi Bianca2 A     MENȚIUNE
  8. Târlișan Tudor4 APREMIUL II
  9. Nistor Ana4 APREMIUL II
  10. Pop Vlad4 APREMIUL III

CONCURSUL INTERJUDEȚEAN DE MATEMATICĂ

“Memorialul Ștefan Dârțu”, Vatra Dornei, 08.12.2018

(OMEN 3076 / 17.01.2018, anexa 7, poziția 2086)

FAZĂ INTERJUDEȚEANĂ

Rus Gabriel Ioan                                               5C     MENȚIUNE

Bolbos Daniel                                                   6B     MENȚIUNE  

CONCURSUL INTERJUDEȚEAN DE MATEMATICĂ

“Tinere speranțe”, Baia Mare, 15.12.2018(OMEN 3076 / 17.01.2018, anexa 7, poziția 8)

FAZĂ INTERJUDEȚEANĂ

Pe echipe:

  1. 1.Mențiune, clasa a V-a

Rus Gabriel

Pop Dorisa

Tănase irina

  1. 2.Premiul I, clasa a VI-a

Bolbos Daniel

  1. 3.Premiul II, clasa a VII-a

Fodorca Rareș

Izvoran Ștefan

  1. 4.Mențiune, clasa a VIII-a

Lușcan Alexandru

Marian Alexandru

Bârsan Ionuț

Individual:

  1. Rus Gabriel5MENȚIUNE
  2. Bolbos Daniel6MENȚIUNE
  3. Fodorca Rareș7MENȚIUNE
  4. Izvoran Ștefan7MENȚIUNE
  5. Lușcan Alexandru8PREMIUL II
  6. Marian Alexandru8MENȚIUNE
  7. Bârsan Ionuț8MENȚIUNE

                                                                         

OLIMPIADA DE FIZICĂ

Bistrița, 23.02.2019

Ordin MEN3016 / 09.01.2019, anexa 2, poziția 25

FAZA JUDEȚEANĂ

  1. Bolbos Daniel6 BPREMIUL I
  2. Căluș Alexandru6 APREMIUL II
  3. Izvoran-Oltean Ștefan7 APREMIUL II

OLIMPIADA DE LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ

2 martie 2019

OMEN 3016 / 09.01.2019, Anexa 2, poziția 1

ETAPA JUDEȚEANĂ

  1. Motofelea Simona8 APREMIUL I
  2. Iuga Andreea Iulia8 AMENȚIUNE
  3. Seica Delia Gabriela8 AMENȚIUNE
  4. Rus Sofia7 BMENȚIUNE
  5. Cloșcă Dinuța7 AMENȚIUNE
  6. Bolbos Daniel6 BMENȚIUNE
  7. Nicoară Lorena Petruța5AMENȚIUNE

OLIMPIADA GIMNAZIILOR

HANDBAL FETE – CLASELE V-VIII

ETAPA JUDEȚEANĂ,01.03.2019

(OMEN 3076 / 17.01.2018, Anexa 2, poziția 54)

Locul II

  1. Zinveli Patricia
  2. Frișan Alexandra
  3. Motofelea Simona
  4. Hognogiu Anamaria
  5. Dumitru Mihaela
  6. Cîrcu Alexandra
  7. Harosa Nerea
  8. Sturz Maria

OLIMPIADA NAȚIONALĂ A SPORTULUI ȘCOLAR

Fotbal băieți, clasele I-IV   22.02.2019ETAPA JUDEȚEAN

(OMEN 3178 / 18.02.2019, Anexa 1, / mediu urban –rural, învățământ primar;poziția 4)

ETAPA JUDEȚEANĂ



Locul II

  1. Cârstea Andrei
  2. Tabără Luca
  3. Vamanu Darius
  4. Bodiu Horea
  5. Bodiu Șerban
  6. Buhai Denis
  7. Lușcan Denis
  8. Hontilă Patrick
  9. Țiganetea Răzvan
  10. Pop Alex

OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE INFORMATICĂ

Bistrița, 09.03.2019

( Ordinul MEN 3016/09.01.2019, Anexa 2, poziția 29)

FAZA JUDEȚEANĂ

  1. Izvoran Ștefan7 APREMIUL III
  2. Lușcan Alexandru8 Apremiul II + calificare faza națională

OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE MATEMATICĂ

Bistrița, 16.03.2019

(Ordinul MEN 3016 / 09.01.2019, Anexa 2, poziția 22)

FAZA JUDEȚEANĂ

  1. Rus Gabriel5PREMIUL I + calificare la faza națională
  2. Tănase Irina5 AMENȚIUNE
  3. Bolbos Daniel6PREMIUL II
  4. Izvoran Ștefan7 APREMIUL III + calificare la faza națională
  5. Fodorca Rareș7MENȚIUNE
  6. Marian Alexandru8 PREMIUL I
  7. Lușcan Alexandru8PREMIUL III

CONCURSUL INTERJUDEȚEAN DE MATEMATICĂ ȘI INFORMATICĂ

“Marian Țarina”, Turda, 29-30.03.2019

(Calendar MEN, Ordinul 3016 / 09.01.2019, Anexa 6, poziția 60)

FAZĂ INTERJUDEȚEANĂ

  1. Rus Gabriel5 PREMIUL I
  2. Bolbos Daniel6PREMIUL I
  3. Izvoran Ștefan7 AMENȚIUNE
  4. Țiganetea Răzvan4 CPREMIUL III
  5. Șutia Mihai4 CMENȚIUNE
  6. Bolbos Cristian4 AMENȚIUN

CONCURSUL INTERJUDEȚEAN DE MATEMATICĂ ȘI INFORMATICĂ

“Grigore Moisil”, Baia Mare, 06.04.2019

(Calendar MEN, Ordinul 3016 / 09.01.2019, Anexa 6, poziția 107)

FAZĂ INTERJUDEȚENĂ

  1. Rus Gabriel5 MENȚIUNE
  2. Bolbos Daniel6MENȚIUNE
  3. Lușcan Alexandru8 AMENȚIUNE Informatică

OLIMPIADA GIMNAZIILOR

FOTBAL – BĂIEȚI clasele V-VIII

OMEN 3016 / 17.01.2018, Anexa 2, poziția 54

ETAPA JUDEȚEANĂ

            LOCUL I

  1. Bahrin Alexandru
  2. Folfă Bogdan
  3. Ghioc Radu
  4. Lușcan Robert Cristian
  5. Oltean Cristian
  6. Rus Darius
  7. Sturz Ovidiu
  8. Vartolomei Sevastian
  9. Bodiu Daniel

OLIMPIADA DE LINGVISITCĂ

“Solomon Marcus” – 17.02.2019.

ETAPA JUDEȚEANĂ

OMEN 3016 / 09.01.2019, Anexa 2, poziția 76

  1. Bolbos Daniel6 BPREMIUL I
  2. Tănase Irina Georgiana5 AMENȚIUNE
  3. Rus Gabriel Ioan5 CMENȚIUNE
  4. Izvoran-Olteanu Ștefan7 AMENȚIUNE

CONCURSUL JUDEȚEAN ȘI EU VREAU LA OLIMPIADĂ

CAEJ – 2019, secțiunea I, poziția 2

– Limba și literatura română, 2 martie 2019

ETAPA JUDEȚEANĂ

  1. Retegan Sonia4 CMENȚIUNE
  2. Adochie Melissa4 CMENȚIUNE
  3. Miron Florina4 CMENȚIUNE
  4. Nistor Ana4 APREMIUL I
  5. Dan Sofia4 APREMIUL II
  6. Tîrlișan Tudor4 AMENȚIUNE
  7. Pop Vlad4 AMENȚIUNE
  8. Bolbos Cristian4 AMENȚIUNE

ETAPA JUDEȚEANĂ– Matematică, 16 martie 2019

  1. Șutia Mihai4 CPREMIUL II
  2. Țiganetea Răzvan4 CMENȚIUNE
  3. Tîrlișan Tudor4 AMENȚIUNE
  4. Bolbos Cristian4 AMENȚIUNE
  5. Pop Vlad4 AMENȚIUNE

OLIMPIADA PENTRU ȘTIINȚE SOCIO-UMANE

OMEN 3016/2019 Anexa 2; poziția 34.

ETAPA JUDEȚEANĂ– 9 martie 2019

  1. Adochie Melissa4 CMENȚIUNE
  2. Miron Florina4 CMENȚIUNE
  3. Retegan Sonia4 CMENȚIUNE
  4. Sabău Denisa4 CMENȚIUNE
  5. Dan Sofia4 AMENȚIUNE
  6. Bolbos Cristian4 AMENȚIUNE

CONCURSUL JUDEȚEAN

“Eu pot fi propriul meu manager” 16.04.2019

CAEJ / 2019 NR. 547 / 29.01.2019, poziția 5

FAZA JUDEȚEANĂ

  1. Dan Sofia4 APREMIUL II
  2. Ilișuan Maria4 APREMIUL II

CONCURSUL NAȚIONAL

“ALEGE ESTE DREPTUL TĂU”

OMEN 3016 / 09.01 .2019, Anexa 7 poziția 18

FAZA JUDEȚEANĂ

1 . Ciorca Denisa                                                         7 B      MENȚIUNE

2. Anton Ironim                                                          8 B      MENȚIUNE

OLIMPIADA NATIONALA DE MATEMATICA

22-24.04.2019 DEVA , HUNEDOARA

FAZA NAȚIONALĂ

ANEXA nr. 2 la OMEN nr. 3016/09.01.2019 POZ.22

  1. 1.Rus Gabriel – clasa a 5- a C       MEDALIE DE BRONZ / SSMR

OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE FIZICĂ

3-7 MAI 2019 / TÂRGOVIȘTE

OMEN 3016 / 09.01 .2019, Anexa 2 poziția 25

FAZA NAȚIONALĂ

  1. 1.BOLBOS DANIEL6B   MENȚIUNE MEN + MEDALIE DE ARGINT

DIRECTOR,                                                                                                          SECRETAR,

Prof. Secheli Mărioara                                                         Cheța Elisabeta

Accesări: 2015