Rezultate și performanțe

AN ȘCOLAR 2016-2017

CONCURSUL JUDEȚEAN DE ORIENTARE SPORTIVĂ ”EXPLORAȚI NATURA” - EDIȚIA A II-A

ECHIPA ”TEMERARII”: CLASA A IV-A B

 LOCUL II

1. BOLBOS DANIEL

2. FOLEA ROBERT

3. PAVELEA COSMIN

4. URÂTE  CLAUDIU

 ÎNDRUMĂTOR: ROȘ CRINA LARISA

ECHIPA ”PROGRESUL„: CLASA A VI-A A

LOCUL III

1. PÂNZARIU MIHAI

2.GHIOC RADU

3. MARIAN ALEXANDRU

4. GROZAV IONUȚ

ÎNDRUMĂTOR: MIRON DANIELA

OLIMPIADA JUDEȚEANĂ D LINGVISTICĂ

1. IZVORANU ȘTEFAN      CLASA A V-A A       LOCUL I           ÎNDRUMĂTORI: SECHELI MĂRIOARA

                                                                                                                 SOLOVĂSTRU VASILE

2. RUS SOFIA                      CLASA A V-A B    LOCUL III         ÎNDUMĂTORI: ILOVAN EUGENIA

                                                                                                                 TIMOCE FLOAREA

3. RUSU TEODORA              CLASA A VII-A A LOCUL III         ÎNDRUMĂTORI: ILOVAN EUGENIA

                                                                                                                    ROMAN CERASELA

OLIMPIADA LECTURĂ

1. MARIAN ALEXANDRU     CLASA A VI-A A    MENȚIUNE      ÎNDRUMĂTOR: SECHELI MĂRIOARA

2. RUS SOFIA                     CLASA A V-A B     MENȚIUNE      ÎNDRUMĂTOR: ILOVAN EUGENIA

3.TĂNASE LUISA                CLASA A VII-A A   MENȚIUNE      ÎNDRUMĂTOR: ILOVAN EUGENIA

4. VENCSEL ȘTEFAN          CLASA A VIII-A A  MENȚIUNE      ÎNDRUMĂTOR: ILOVAN EUGENIA

CONCURSUL NAȚIONAL DE MATEMATICĂ

”LUMINA MATH”

1. RUS GABRIEL IOAN                  CLASA  A III-A C      LOCUL III

2. TĂNASE IRINA GEORGIANA      CLASA A III-A C       LOCUL III

                                                                           ÎNDRUMĂTOR: RUS IOANA MARIA

1.NISTOR ALINA ELINA                CLASA A II-A A        LOCUL II

                                                                                                  ÎNDRUMĂTOR: MUREȘAN MARIANA

1. RUS SOFIA ALEXANDRA           CLASA A V-A B       MENȚIUNE

                                                                                                  ÎNDRUMĂTOR: TIMOCE FLOAREA

1. BÂRSAN GHEORGHE CRISTIAN    CLASA A IV-A A   MENȚIUNE

                                                                                                   ÎNDRUMĂTOR: TIMIȘ ADELA NICOLETA

1. LUȘCAN ALEXANDRU                                              LOCUL III

2.MARIAN ALXANDRU                                                  LOCUL III

3. GONDA BOGDAN                                                     MENȚIUNE

                                                                                                    ÎNDRUMĂTORI: ROMAN CERASELA

                                                                                                                            SOLOVĂSTRU VASILE

CONCURSUL INTERJUDETEAN 

”MATEMATICA DE DRAG”

1. RUS SOFIA ALEXANDRA         CLASA A V-A B         MENȚIUNE     ÎNDRUMĂTOR: TIMOCE FLOAREA

 2. IZVORANU ȘTEFAN                                                 MENȚIUNE      ÎNDRUMĂTOR:SOLOVASTRU VASILE

3. LUȘCAN ALEXANDRU                                               LOCUL II

4. MARIAN ALEXANDRU                                                LOCUL III

5. DOBRICEAN IONUȚ                                                    LOCUL II

6. GONDA BOGDAN                                                        MENȚIUNE

                                                                                               ÎNDRUMĂTORI: ROMAN CERASELA

                                                                                                                            SOLOVĂSTRU VASILE 

CONCURSUL NAȚIONAL DE MATEMATICĂ

”GAZETA MATEMATICĂ ȘI VIITORII OLIMPICI”

FAZA NAȚIONALĂ, 15 -20 AUG 2016

1. LUȘCAN ALEXANDRU                                                   LOCUL I 

2. MARIAN ALEXANDRU                                                    LOCUL I 

3. DOBRICEAN IONUȚ                                                       MENȚIUNE

                                                                                                         ÎNDRUMĂTORI: ROMAN CERASELA

                                                                                                                                       SOLOVĂSTRU VASILE

TABĂRA - CONCURS DE MATEMATICĂ

”LIONS SOMEȘ”, SATU-MARE, 2016

INTERJUDEȚEAN

1. DOBRICEAN IONUȚ                                                          LOCUL III

2. GONDA BOGDAN                                                              MENȚIUNE

CONCURSUL INTERJUDEȚEAN DE MATEMATICĂ

”TINERE SPERANȚE”, 16-17 DEC  2016

BAIA-MARE

REZULTATE PE ECHIPE:

LOCUL II: 1. LUȘCAN ALEXANDRU

                 2. MARIAN ALEXANDRU

                 3. BÎRSAN IONUȚ

LOCUL II: 1. DOBRICEAN IONUȚ

                 2. GONDA BOGDAN

                  3. PERSECĂ IONUȚ

REZULTATE INDIVIDUAL:

LOCUL II: 1. DOBRICEAN IONUȚ

MENȚIUNE: 1. MARIAN ALEXANDRU

                    2. LUȘCAN ALEXANDRU

                    3. BÂRSAN IONUȚ

                     4. GONDA BOGDAN

                                                                                                      ÎNDRUMĂTORI: ROMAN CERASELA

                                                                                                                                      SOLOVĂSTRU VASILE

TABĂRA - CONCURS DE MATEMATICĂ

VATRA-DORNEI, 6-10 FEB 2017

INTERJUDEȚEAN

1. DOBRICEAN IONUȚ                                                     LOCUL III

 CONCURS INTERJUDEȚEAN DE MATEMATICĂ

”TINERE SPERANȚE”, 16-17 DEC 2016

PE ECHIPE:

MENȚIUNE: 1. SERMEȘAN ALEXANDRU

                    2. ZAHARIA GABRIEL

                                                                                                          ÎNDRUMĂTOR: SOLOVĂSTRU VASILE

OLIMPIADA DE LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ

1. MOTOFELEA SIMONA         CLASA A VI-A A            MENȚIUNE

2. SOLCAN IULIA                     CLASA A VII-A A          MENȚIUNE

3. RUSU TEODORA                 CLASA A VII-A A           MENȚIUNE

4. TĂNASE LUISA                    CLASA A VII-A A           MENȚIUNE

OLIMPIADA JUDEȚEANĂ DE CULTURĂ CIVICĂ

11 MARTIE 2017

PE ECHIPE(CLASA A VII-A):

LOCUL I: 1. PAȘCA COSMINA

               2. POP INGRID

                                                                                                             ÎNDRUMĂTOR: ROGOZAN VIOLETA

PE ECHIPE(CLASA A III-A C):

LOCUL II: 1. RUS GABRIEL IOAN

                2. POP DORISA NICULINA

LOCUL III: 1. TĂNASE IRINA

                 2. ALEXA ȘTEFANIA DANA

                                                                                                             ÎNDRUMĂTOR: RUS IOANA MARIA

OLIMPIADA DE FIZICĂ

FAZA JUDEȚEANĂ

25 FEB 2017

LOCUL I: 1. LUȘCAN AEXANDRU                 CLASA A VI-A A

               2. DOBRICEAN IOAN                     CLASA A VII-A C

LOCUL II: 1. MARIAN ALEXANDRU               CLASA A VI-A A 

MENȚIUNE: 1. BÂRSAN EMILIAN                  CLASA A VI-A B

                    2. LAZĂR PERSECĂ IONUȚ     CLASA A VII-A C

ÎNDRUMĂTOR: GREABU MARIA

CONCURSUL INTERJUDEȚEAN DE CHIMIE

”NOI ȘI CHIMIA”

ETAPA JUDEȚEANĂ   16 DEC 2016

MENȚIUNE: 1. VENCSEL VICTOR

                   2. LOGIN SORINA

                   3. MOLDOVAN DIANA

                   4. DAMIAN IULIA

                   5. MUREȘAN MELISSA

                   6. IANUL EMMA

OLIMPIADA JUDEȚEANĂ DE CHIMIE

4 MARTIE 2016

MENȚIUNE: 1. LOGIN SORINA

ÎNDRUMĂTOR: VASILE MOLDOVAN

CONCURS NAȚIONAL” ALEGE! ESTE DRPTUL TĂU”

1. RUS GABRIEL IOAN                   CLASA A III-A C                        MENȚIUNEA I

ÎNDRUMĂTOR: RUS IOANA MARIA

1. SOLCAN IULIA                          CLASA A VII-A A                        LOCUL II

2. VENCSEL VICTOR                     CLASA A VIII-A A                       LOCUL II

ÎNDRUMĂTOR: ROGOZAN VIOLETA

1. TOMA VASILICA                         CLASA I C                                LOCUL III

ÎNDRUMĂTOR: FLOROAE ADRIANA

1. FLOROAE ANDREAS IOAN          CLASA A III-A A                      LOCUL II

ÎNDRUMĂTOR: KOVACS ANUȚA INA

OLIMPIADA JUDEȚEANĂ DE MATEMATICĂ

  1. CĂLUȘ ALEXANDRU                 CLASA A IV-A A                     MENȚIUNE 

ÎNDRUMĂTOR: TIMIȘ ADELA NICOLETA

2. IZVORAN-OLTEAN ȘTEFAN PETRU   CLASA A V-A A      LOCUL III         ÎNDRUMĂTOR: SOLOVĂSTRU VASILE/TIMOCE FLOAREA   

3. FODORCA RAREȘ  CLASA A V-A A      MENȚIUNE         ÎNDRUMĂTOR: SOLOVĂSTRU VASILE/TIMOCE FLOAREA

4. CREȚA ALINA    MENȚIUNE         ÎNDRUMĂTOR: SOLOVĂSTRU VASILE/TIMOCE FLOAREA

5. LUȘCAN ALEXANDRU  CLASA A VI-A A   LOCUL II ÎNDRUMĂTOR: ROMAN CERASELA/SOLOVĂSTRU VASILE

6.  MARIAN ALEXANDRU  CLASA A VI-A A   LOCUL IIIÎNDRUMĂTOR: ROMAN CERASELA/SOLOVĂSTRU VASILE

7.  GONDA BOGDAN CLASA A VII-A C   LOCUL IIÎNDRUMĂTOR: ROMAN CERASELA/SOLOVĂSTRU VASILE

8. DOBRICEAN IONUȚ CLASA A VII-A C   MENȚIUNE ÎNDRUMĂTOR: ROMAN CERASELA/SOLOVĂSTRU VASILE

                                            CONCURSUL INTERJUDEȚEAN DE MATEMATICĂ ”GRIGORE MOISIL”

1. LUȘCAN ALEXANDRU CLASA A VI-A A  LOCUL III   ÎNDRUMĂTOR: SOLOVĂSTRU VASILE

2. DOBRICEAQN IONUȚ CLASA A VII-A C  LOCULII       ÎNDRUMĂTOR: SOLOVĂSTRU VASILE   

Accesări: 880