Revista PLUS

LA MULTI ANI << PLUS>>!

PLUS, o revista de cultura, cuget și simțire!
Joi 23.03.2017
revistaÎn anul 2001 a fost tiparită, pentru prima data, revista PLUS!
A fost o inițiativa a profesorilor Kovacs Anuța Ina și Kovacs Ștefan Radu, susținută, necondiționat, de domnul prof. Buia Ștefan, directorul școlii la acea dată.
,,Drumul" revistei a fost unul rectiliniu, astfel că, de la lansare, s-a inscris printre cele mai citite reviste la nivel județean, fiind răsplatită cu numeroase premii. În anul școlar 2004-2005, a câștigat locul I pe țară.
Tot în 2005, redactorul șef al revistei - elevul Piloiu Laurean și prof. Kovacs Ștefan Radu (unul dintr coordonatori) au fost invitați la Bucurețti la Președinție.
A fost o mare onoare, deoarece au fost invitați doar 9 cadre didactice și 21 de elevi, care au reprezentat 9 publicații din toată țara. Redacția revistei a fost invitată într-o tabară la Sângeorz Bai (de 10 zile) și într-o tabară de creație ziaristică în Moldova, de 6 zile.
Revista, încă de la începuturi, și-a câștigat ți un ISSN-1843-4347, pentru a deveni o revista ,,oficială".
Din 2001 până astăzi, revista a fost condusă de către elevi cu talent și imaginație.
Îi amintesc, în ordine aleatorie: Bența Ionela, Piloiu Laurean, Iacob Naomi, Iacob Floricuța, Bidică Iulia, Solovastru Vasilica, Vencsel Victor.
În fiecare an primim sprijinul total al conducerii școlii.Toți directorii au răspuns pozitiv și s-au implicat concret.
Îi amintesc aici, tot în ordine aleatorie, și le mulțumim din inimă pentru tot:  Buia Ștefan, Spiridonică Bogdan, Negrea Maria, Sas Monica, Roman Cerasela, Secheli Mărioara, Costea Victoria, Bidică Emilia, Kovacs Ștefan.
Anul acesta am hotărât să expunem revista pe internet în format electronic (pdf), este o încercare - dacă merge - vom continua! Precizăm că publicăm o formă foarte scurtă a revistei!

În mod special, dorim să mulțumim conducerii școlii din acest an care ne-a sprijinit și, de multe ori, încurajat.

Rezultate Concursuri Scolare 2014-2015

CONCURS INTERJUDETEAN ,,TINERE SPERANTE", BAIA MARE 14-15 DECEMBREI 2012

Concurs individual:
    Locul I-Tarlisan Paul - clasa VI-a A;
    Mentiune: Solovastru Mihai-clasa a V-a A; Gliga Ana-clasa a VI-a B; Pop Daiana-clasa a VI-a B; Iuga Oriana-clasa a VII-a C; Stoian Iulia clasa a VII-a C. Concurs pe echipe:
    Locul II-clasa a VI-a: Tarlisan Paul, Moldovan Liana, Dedea Alexandru.
    Mentiune-clasa a VII-a: Muresan Paul si Iftimie Diana;
    FELICITAM PROFESORII CARE I-AU PREGATIT ASA DE BINE: PROF. ROMAN CERASELA SI PROF. SOLOVASTRU VASILE!!!
    CINSTE LOR, CINSTE MATEMATICIENILOR!!!

ELEVII CALIFICATI LA FAZA JUDETEANA A OLIMPIADEI DE LB. ROMANA, IN ORDINEA MEDIILOR

Suntem bucurosi sa anuntam inca o victorie! Si la Limba si literatura romana suntem cei mai buni! Felicitari doamnelor profesoare Secheli Marioara si Ilovan Eugenia pentru munca lor! Felicitam si elevii si parintii care s-au sacrificat si au invins! Suntem mandri ca existati! VA IUBIM ROMANESTE! CINSTE ACELOR CARE FAC DIN LIMBA DULCE ROMANEASCA O RAMPA DE LANSARE SPRE UN VIITOR ROMANESC!!!

FIZICA SE SIMTE IN SCOALA NOASTRA CA LA EA ACASA! UN PROFESOR DE EXCEPTIE SI O ELEVA DE EXCEPTIE AU UN REZULTAT DE EXCEPTIE!

Domnul prof. Moldovan Vasile, printr-o munca sustinuta si foarte eficienta, a facut ca scoala noastra sa se mandreasca cu un domeniu care nu a fost pana acum prea promovat - FIZICA! Prin metode pur fizice a ,,descoperit" un mic pui de Einstein in persoana elevei IACOB NAOMI, clasa a VIII-a A. Ce a facut? Nimic mai mult decat a luat locul I pe judet! Felicitari, domnule profesor, felicitari, domnule si doamna Iacob, felicitari, draga Naomi si la mai mare! Cu voi ne mandrim!
    Mai multe informatii Aici!!!
    CU VITEZA LUMINII NE INDREPTM SPRE LOCUL I PE TARA SI APOI ...MAI VEDEM NOI!!!
    REZULTATE OLIMPIADA JUDETEANA DE EDUCATIE TEHNOLOGICA - NASAUD 3.03.2012! (AICI)

ȘCOALA GIMNAZIALĂ ,,MIHAI EMINESCU" NĂSĂUD :: Clasa pregatioare

NE JUCĂM ȘI ÎNVĂTĂM!

index 08ceas ne jucam si invatam

clasa-pregatitoare

• img_0923.jpg
  • img_0926.jpg
  • img_0931 - copy.jpg
  • img_0932.jpg
  • img_0933 - copy.jpg

hai sa ne jucam de a scoala

ECO-SCOALA

Activitati ECO-SCOALA

eco3
Scoala noastra s-a reinscris in programul international ECO-SCOALA
Este o continuitate in munca si gandirea ECO a scolii.
ECO - SCOALA

eco2eco1
Scoala noastra este singura din judet care se bucura de STEAGUL VERDE!